• EKOMODERN SERA

Konstrüksiyon korozyona dayanıklı galvaniz malzemeden, demonte vida bağlantılı olarak yapılmaktadır.Tercih edilen bir model olup özellikle topraklı üretim ve topraksız katlı çilek üretim yapan müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

En büyük avantajı ekonomik bir model olması ve topraklı tarım yapan üreticinin toprak verim kalitesi düştüğü ve toprak dinlendirme yapacağı zaman (nadaslama) seranın demonte avantajını kullanarak yeni araziye rahatlıkla aktarılabilmesidir. Çelik yapısı ve çalışan mekanizma tasarım özellikleri ile kolay kurulum ve uzun yıllar sorunsuz çalışan parçalara sahiptir.

 

  • MODERN SERA

Modern sera kelime itibariyle de normal seracılık faaliyetlerine ya da eski dönemde yapılan sera kurulumlarına nazaran en son teknolojiyi içine barındıran seralardır. Havalandırma, ısıtma, soğutma, sulama, gölgeleme, gübreleme, ısı kontrolü ve bütün sera sistemleri en üst kalite malzemeler ve bilimsel değerlere göre en verimli şekilde yapılmaktadır.

 

Seraların kurulumunda kullanılan malzemeler arasında yer alan ve çatıların kurulmasında kullanılan sera üst bağlantı çıtaları; çatıyı oluşturan elemanlar olarak sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Özellikle kış aylarının ağır şartlarını taşıması açısından rüzgar, yağmur ve doluya karşı koruyucu olması ve çatıyı monte eden ustaların ağırlığını çekecek şekilde sağlam olması önemlidir.